Вони напрацьовують зміни до постанови №800 "Про підвищення кваліфікації вчителів". Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповіла заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Дивіться також Заступниця Лісового розповіла, чи планують збільшувати зарплату вчителям
Як зміниться процес перекваліфікації учителів
Посадовиця зазначила, що зміни косметичні.
Ми не змінюємо правил, скоріше виправляємо закладені раніше помилки. Є орієнтир на зміну правил гри. Один з орієнтирів – гроші, які держава виділяє на підвищення кваліфікації вчителів, мають іти за вчителем,
– уточнила заступниця Лісового.
За її словами, це вже пілотували при вступі до вишів: частину грошей залежно від кількості балів діти отримували на свої умовні рахунки. І далі вони самі визначали, йдуть вони вчитись у приватний заклад і використовують грант та доплачують, або ж йдуть у державний заклад освіти.
Тут модель та сама: вчитель, отримуючи ці гроші, сам визначатиме, куди йому йти на перекваліфікацію. Вчитель стає більш суб'єктним, більш активним, гнучкішим у виборі. А ми як держава маємо забезпечити, щоб те, що пропонується на ринку, відповідало певному рівню якості, і вчитель вибирав серед перевірених,
– повідомила Кузьмичова.
І додала, що треба створити реєстр провайдерів з певними стандартами якості. Це не означає, що це буде механізм ліцензування. Додаткова мета – це розвинути цей ринок якісних послуг.
- Посадовиця також розповіла, скільки шкіл на сьогодні працює в Україні. Про це читайте за посиланням.