Це питання обговорили під час наради віцепрем'єр-міністра Ірини Верещук з представниками Міносвіти й Українського центру оцінювання якості освіти. Також мовилось про можливості отримання освіти українцями в Польщі й поляками в Україні.

Читайте Українські старшокласники зможуть вступити у закордонні виші безкоштовно

Польську мову можуть включити до переліку предметів ЗНО

Верещук уточнила, що під час наради обговорювали необхідність освітньої взаємодії України та європейських держав. Передусім Польщі. Відтак передбачили можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів ЗНО.

За словами посадовиці, об'єднання з поляками – запорука сталого розвитку та безпеки. А освіта і мова – це головні інструменти, з яких починається таке об'єднання.

Маємо переходити до конкретних дій, щоб інтегруватися у європейський простір. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів. І цей крок має бути обопільним: поляки готові включити українську мову як іноземну до переліку навчальних предметів. В той же час українська сторона має розробити стратегію складання іспитів з польської мови,
– акцентувала Верещук.

І додала, що якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, необхідно розпочинати цей процес вже сьогодні.

Як відбувається вступна кампанія для українців в Польщі

Як повідомили в Мінреінтеграції, на сьогодні для поляків в МОН України опрацьовують алгоритм зарахування результатів матури (випускних іспитів) при вступі до українських навчальних закладів.

Також у Польщі визнають українські атестати про закінчення 9 класу. Результати ЗНО теж зараховують для вступу у польські виші.

Верещук при цьому заявила, що Україна відкрита до співпраці з Польщею, аби забезпечити доступ нашої молоді до якісної європейської освіти.

До теми Як абітурієнти складатимуть НМТ у разі відключення світла та чи можна буде перескласти

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.