Зараз ця ідея перебуває на стадії обговорення. Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву Надії Лещик журналісту УНН.

Дивіться також Понад 10 тисяч українських учнів та студентів пройдуть перевірку знань

Що відомо про ідею залишати учнів на другий рік навчання

Омбудсмен зауважила, що ідею надання права залишати учнів на другий рік навчання ще обговорюватимуть і з Міністерством освіти і науки України.

Поки що МОН не почав роботу, на скільки мені відомо, над цим питанням. Поки що реакцію МОН я не бачу, але будемо ще говорити з ними про це,
– заявила Лещик.

Теперішня ситуація в Україні змушує шукати альтернативні способи навчання. Такі як дистанційна ліцензована школа "Оптіма", яка забезпечує якісний і безперервний навчальний процес навіть при форс-мажорних обставинах.

Омбудсмен також пояснила суть пропозиції щодо надання школам права залишати учнів на другий рік навчання.

Якщо дитина – за кордоном, то вона навчається на рік, на два менше або навчається в інтеграційному класі. Тобто вона фактично не навчається в школі країни перебування. Потім вона повертається в Україну, й ми розуміємо, що вона на один, два роки відстає від своїх однокласників. Саме для такої дитини необхідно передбачити, за бажанням батьків, за рішенням педагогічної ради, залишатися на другий рік. Саме в цьому полягала ідея,
– уточнила вона.

Нагадаємо, що у грудні 2024 року освітній омбудсмен Надія Лещик пропонувала надати школам право залишати учнів на другий рік через неуспішність або пропуски уроків.