Про це в ефірі "Суспільне Черкаси" повідомив заступник очільника МОН з питань вищої освіти Михайло Винницький. І зауважив, що для галузевих закладів, які приєднують до інших, збережуть певний автономний інститут.
Дивіться також Реорганізованим вишам в Україні нададуть понад 1 мільйон доларів – МОН
Чи вплине реорганізація ЗВО на навчання студентів
Посадовець розповів про модернізацію мережі ЗВО на прикладі Одеського екологічного інституту. У випадку з Одеським університетом імені Мечникова, до якого приєднаний Одеський екологічний університет, за словами Винницького, буде функціонувати екологічний інститут як автономна структура, яка буде підсилена науково-дослідним інститутом.
У такий спосіб ми посилюємо університети. При цьому навчальні плани можуть дещо змінитись. Можливо, деякі викладачі поміняються, але все це націлене на те, щоб покращити якість і зберегти ті унікальні речі, які мають бути збережені,
– повідомив посадовець.
Однак для нових вступників відбудуться певні зміни, адже з нового навчального року студенти вступатимуть вже в об'єднаний ЗВО.
Винницький також заявив: у межах такого укрупнення ціль МОН – покращення якості освіти. Зокрема, виші об'єднуватимуть там, де студенти й надалі використовуватимуть приміщення, призначені для навчання. Приватизації землі чи приміщення процес модернізації мережі вишів не передбачає.
При цьому заступник Лісового не каже, скільки вишів залишать в Україні, мовляв, час покаже.
Раніше Михайло Винницький розповів, чому Міносвіти вирішило зменшити кількість вишів в Україні. Про це читайте за посиланням.