Метою підготовки є поглиблення чи удосконалення компетентностей за напрямами національно-, військово-патріотичного виховання та громадянської освіти. Також – безперервний професійний розвиток цих фахівців.
Дивіться також Як продовжити здобувати освіту дистанційно після школи: найкращий варіант для випускників
В Україні готуватимуть фахівців з утвердження української ідентичності
Водночас тих фахівців, які мають відповідний рівень освіти за спеціальностями інших галузей знань, готуватимуть за освітніми програмами підвищення кваліфікації.
До процесу підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, залучатимуть заклади сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, а також інститути громадянського суспільства.
У Міносвіти при цьому кажуть, що у чинних регіональних чи загальнонаціональних програмах підготовки фахівців патріотичного, військового спрямування та громадянської освіти немає єдиного вектора, методик та цінностей. Тому треба уніфікувати процеси підготовки таких фахівців.
Фахівці зможуть навчатися за освітніми програмами спеціальностей таких галузей знань:
- освіта / педагогіка;
- гуманітарні науки;
- соціальні та поведінкові науки;
- журналістика.
Дивіться також Лісовий поставив ультиматум учителям щодо мови у робочий час
Лісовий поставив учителям ультиматум щодо мови
- Очільник МОН Оксен Лісовий вимагає від учителів у робочий час спілкуватися лише українською мовою. При цьому не лише з учнями, а й між собою.
- Відповідний лист надіслали керівникам закладів освіти.
- Міністр освіти наголосив, що державна мова має лунати у межах усього освітнього процесу.
- Лісовий також рекомендував навчальним закладам посилити роботу з популяризації української мови та заохочення її застосування у спілкуванні.