Також і від того, який коефіцієнт до цього предмета застосують. Про це директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла під час прямого ефіру, передає Освіта 24.

Дивіться також Як дорослому вступнику стати студентом омріяного вишу: дієвий лайфхак до НМТ

Як працює ваговий коефіцієнт при вступі до ЗВО

Вакуленко уточнила: якщо, до прикладу, обрати спеціальність "Освітні, педагогічні науки" і проаналізувати вагові коефіцієнти до предметів необов'язкового блоку, очевидно, що краще складати на НМТ іноземної мови, біології або географії. Там коефіцієнт 0,4, а в решти предметів – 0,25.

Водночас під час вибору четвертого предмета важливо обрахувати шанси отримати високий результат. Наприклад, якщо абітурієнт ідеально знає українську літературу і складе її на 200 балів, то з коефіцієнтом 0,25 це становитиме 50 балів,
– додала очільниця УЦОЯО.

Якщо ж вступник обере високий коефіцієнт 0,4 й англійську мову, але складе її лише на 100, матиме всього 40 балів. Так, перший варіант є вигіднішим.

Дивіться також Можуть відмовити у реєстрації: учасникам НМТ варто перевірити свої персональні кабінети

А що обирати вступникам на творчі та спортивні спеціальності

Вакуленко також повідомила, що 2024 року НМТ є обов'язковим для тих, хто хоче отримати творчу або спортивну спеціальність.

Встановлено єдиний ваговий коефіцієнт за творчий конкурс: 0,6 для творчих спеціальностей та 0,25 для спортивних,
– уточнила вона.

  • Раніше ми також інформували про те, що пороговий бал для вступу у виші України у 2024 році підвищили. Що мають знати цьогорічні абітурієнти, читайте за посиланням.