Член комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук повідомив, що Кабмін думає, за яких умов українські педагоги поїдуть на звільнені після деокупації території. Також щодо того, чи вистачить у всіх знань, терпіння і толерантності для українізації місцевих.

Дивіться також "Принципова позиція": Лісовий зробив заяву про дерусифікацію та російськомовних українців

В Україні планують створити "Гвардію вчителів"

Цих педагогів хочуть об'єднати у "Гвардію вчителів". Також триває обговорення щодо створення умов українізації нашими освітянами громадян, які роками перебували в російській окупації. Проблема також у тому, що не всі українці, які повертаються з окупації, підтримують дії нашої держави.

За словами нардепа, віцепрем'єрка-міністерка Ірина Верещук і очільник МОН Оксен Лісовий вже обговорили конкретні кроки, які Україна має зробити задля ідеологічного та ментального повернення громадян після деокупації.

До слова, не всім сподобалася ідея назви "Гвардія вчителів". Дехто з українців вважає її "радянською".

Дивіться також "Реагувати жорстко": Лісовий заявив про необхідність зміни культури у навчальних закладах

Глава МОН назвав термінові зміни української освіти

  • Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.
  • Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.
  • Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.
  • Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.
  • Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.