І нагадують, що через ворожі обстріли частину енергетичної інфраструктури України пошкоджено. Тому ці заходи потрібні для її стабілізації.

Дивіться також МОН радить закладам освіти забути про увімкнені кондиціонери та зовнішнє освітлення

Що мають знати заклади освіти про економію світла

Так, МОН оприлюднило рекомендації для закладів освіти щодо заощадження електроенергії: йдеться про обмеження використання кондиціонерів і зовнішнього освітлення. Такі вимушені заходи закладені у розпорядженні КМУ.

Водночас у пріоритеті – безпека учасників освітнього процесу. Зокрема, з урахуванням особливостей його проведення, наголошують у відомстві.

Саме тому у МОН акцентують: важливо дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Під час підготовки та проведення НМТ, ЄВІ, ЄФВВ, ЄДКІ, інших масових екзаменаційних / тестових випробувань у приміщеннях зі значними скупченнями людей (зокрема вступників) встановити винятки щодо обмеження використання кондиціонерів.
  2. Постійна робота кондиціонерів і вентиляційного обладнання є обовʼязковою в укриттях закладів освіти, де перебувають діти, студенти, персонал і цивільні особи під час повітряних тривог.
  3. Заклади освіти повинні забезпечувати безпеку освітнього середовища та дотримання санітарних норм. Зокрема, у теплу пору року доцільно проводити заняття з прочиненими вікнами в режимі провітрювання.
  4. Важливо відповідально ставитися до енергозбереження, разом з тим гарантувати безпеку та належні умови для здобувачів освіти в межах наявних ресурсів і можливостей енергосистеми.

Дивіться також Межі навчального року та дня для студентів і учнів змістять: що пропонує МОН

МОН радило забути про кондиціонери та зовнішнє освітлення

  • Міносвіти радило закладам освіти економити електроенергію.
  • Відомство оприлюднило листа з проханням використовувати світло обережно.
  • Заклади освіти повинні економити електроенергію до 31 грудня 2024 року.
  • Зокрема, не використовувати кондиціонери та зовнішнє освітлення.