За його словами, такий орган почне розслідувати вчинення злочинів у військових частинах, що потягне за собою відповідальність командирів та вищого військового керівництва.

Наразі між Військовою прокуратурою та Міністерством оборони тривають дискусії, кому з них має підпорядковуватися військова поліція. Тому ситуація з розслідуваннями, фактично, стоїть на місці.

В обох випадках розслідування здійснюватиметься щодо "самих себе". Експерти вважають, що військова поліція має утворити власну вертикаль без впливу уряду, як це було з НАБУ.

Читайте також: На Міноборони та Генштаб чекають зміни: Бірюков озвучив суть

Поліція, що має займатися розслідуваннями подібних злочинів відверто ухиляється від цих обов'язків, вважає колишній співробітник Військової прокуратури Анатолій Маркевич.

Поки ситуація залишається незмінною, батьки військових, що загинули за сумнівних обставин, починають шукати справедливості у Європейському суді з прав людини.

Більше читайте про причини бездіяльності силоків щодо військових злочинів у матеріалі: Вбивства чи самогубства: чому прокуратура і поліція не розслідує небойові втрати ЗСУ