Бабіков припинив свою адвокатську діяльність 28 грудня. Про це свідчить відповідний офіційний витяг з сайту ДБР щодо Бабікова, який у фейсбуці опублікувала народна депутатка від "Голосу" Олександра Устінова.

До теми: Ексадвокат Януковича Бабіков став заступником голови ДБР: що про нього відомо

"От тільки незадачка – документ – витяг з сайту ДБР про оголошення конкурсу датований 29 грудня", – звернула увагу депутатка.

Адвокат Януковича Бабіков ДБР документи конкурс
Документ про припинення адвокатської діяльності Бабікова, датований 28 грудня / Фото з фейсбук-сторінки Устінової

Бабіков адвокат Януковича ДБР конкурс документи
Повідомлення про оголошення конкурсу на посаду заступника директора ДБР, датоване 29 грудня / Фото з фейсбук-сторінки Устінової

Тобто Бабіков припинив свою адвокатську діяльність ще до того, як конкурс був узагалі оголошений, хоча за законом "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" мав би це зробити у протягом 3 днів після вступу на посаду.

Я ще не бачила адвокатів, які все робили наперед, не бувши впевненими, що вони обійматимуть посаду. Згідно з законом про адвокатуру, він мав це зробити в триденний термін після того, як він вступив би на цю посаду. Тобто, якби він був щойно призначений, то у нього було б ще три дні, щоб написати заяву, що він більше не є адвокатом,
– підкреслила Устінова.

Депутатка опублікувала ще 1 фото, зміст якого назвала "брехнею ДБР, керівництво якого почало робити вигляд, що конкурс оголосили саме 28 грудня, а не 29, хоча це суперечить їх же офіційному документу".

Бабіков адвокат Януковича заступник директора ДБР документи конкурс на посаду ДБР
Повідомлення від ДБР про те, що конкурс оголосили нібито 28 грудня / Фото з фейсбук-сторінки Устінової

Бабіков став заступником директора ДБР: що про це відомо

20 січня стало відомо, що Олександр Бабіков став першим заступником директора ДБР. Він працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала інтереси експрезидента Віктора Януковича.

Читайте також: Арахамія проти призначення ексадвоката Януковича Бабікова до ДБР

Про ймовірне призначення Бабікова на посаду в ДБР стало відомо ще 18 січня. Тоді в ГО "Родини Героїв Небесної Сотні" заявляли, що Бабікова не можна призначати до ДБР через конфлікт інтересів, адже Бабіков може займатися справами злочинів проти Майдану. Водночас в. о. керівника ДБР Ірина Венедіктова запевняла, що жодного конфлікту інтересів не буде.

Що відомо про конкурс на заступників у ДБР?Конкурс тривав три дні. Двох переможців схвалили й міжнародні спостерігачі. Їхні імена вже з'явилися на сайті відомства: Олександр Соколов і Олександр Бабіков. Останній відомий як захисник втікача Віктора Януковича. За словами адвокатки родин Небесної сотні Євгенії Закревської, це – прямий конфлікт інтересів. Адже, фактично, захисник підозрюваного в розстрілі людей на Майдані, стає керівником слідчих, що розслідують цю справу.

Відео інтерв'ю з Семенюком та Устіновою: