Проте, якщо рішення про відставку буде ухвалене, пошуки нового міністра оборони відбуватимуться з урахуванням широкого спектра вимог до очільника військового відомства країни, що воює. Про це заявив політичний експерт, головний редактор видання "Хвиля" Юрій Романенко, який сформулював критерії відбору кандидатів на цю посаду.

Читайте також ЗСУ розкопують по п'ять мін на квадратний метр, встановлених окупантами, – Резніков

Відсутність "корупційного шлейфу" та довіра Зеленського

Відштовхуючись від викликів, які стоять перед країною, новий міністр оборони має відповідати таким критеріям. Користуватися довірою Зеленського (не варто мати ілюзій – людину, яку не вважатимуть своєю, на цю посаду не призначать). Спочатку мати міцну підтримку основних партнерів України. Добре знати оборонну сферу зсередини, мати широкі контакти та команду, щоб без розгойдування взяти під контроль процеси,
– перераховує Романенко.

Також, за його словами, кандидат на посаду міністра оборони повинен мати достатню політичну та апаратну вагу, щоб зберігати баланси в уряді та у відносинах між Банковою та військовими. Користуватися підтримкою у ключових спільнотах – парламент, оборонна промисловість, волонтери, активісти тощо.

"Крім того, майбутній міністр не повинен мати "негативного шлейфу", особливо щодо корупції, щоб не підставлятися під удари, зокрема, із Заходу", – зазначив Юрій Романенко.

"На це накладаються нові завдання на користь ОП. Покращити комунікації та менеджмент у сфері оборони; відсікти від можливості монетизації на армії нелояльних; чітко позначити сфери відповідальності та каналізувати негатив від помилок військових на них самих, підбадьорити Генштаб та командування", – підкреслює експерт.