Півтори тисячі міжнародних спостерігачів працюють сьогодні на місцевих виборах в Україні.

Порушення на виборах

— Ще зарано говорити про певні факти порушення, адже сьогодні усю ніч будуть працювати аналітики та аналізувати факти порушення, які були зафіксовані. І будуть робити висновки — чи були вони системними чи випадковими, і чи це вплине на результати виборів. Щодо ситуації у Маріуполі — вона вже склалась. Я думаю, що Центральна виборча комісія докладе максимум зусиль, аби вибори там відбулись, хоч і з запізненням.

Хто зірвав вибори і кому це на руку?

— Як програма міжнародної технічної допомоги ми не можемо робити політичних заяв. Та була певна ситуація, яка до цього призвела. ЦВК має прокоментувати, хто тут винен.

Все про місцеві вибори читайте у нашому спецпроекті "Вибори-2015"

— Велика кількість міжнародних спостерігачів на виборах перш за все пов’язана з цікавістю до того, що відбувається в Україні. Тобто, ті події, які відбулися у 2013 році і подальший розвиток нашої країни дуже важливі для міжнародної спільноти. Наша програма міжнародної технічної допомоги фінансується і урядом США, Канади та інших. За рахунок донорів було проведено 1133 тренінги для членів виборчих комісій.

Чому не голосували переселенці?

— У міжнародній практиці не існує єдиного варіанту виходу з цієї ситуації. Система виборів в Україні є досить складна. Відповідно до Конституції України ЦВК та парламент вчинили правильно, адже лише члени територіальної громади мають право голосувати. Але не було політичної волі для того, щоб змінювати ситуацію. У різних країнах по-різному підходять до того, хто має право голосу і хто є членом територіальної громади. Наприклад, у Скандинавії голосують платники податків.

Більше — дивіться у відеоінтерв’ю.