Таку думку в коментарі сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Політичний експерт переконаний, що це більше окремі випадки, які терористи влаштовують, керуючись ідеологією "Ісламської держави". Але навряд чи вони несуть окремі політичні цілі.

Це не дуже велика хвиля активізації. Просто ці випадки терактів в Європі активно висвітлюються в ЗМІ. На Донбасі людей гине не менше. За два останні місяці там загинуло не менше людей, ніж в Європі. Але на Заході навколо цих подій створюється сильний інформаційний шум. Тому здається, що це окрема хвиля. А в Україні ця хвиля не стихає вже другий рік,
– підкреслив Микола Давидюк.

Читайте також: Україна зазнала важких втрат через обстріл бойовиків

Водночас політолог не виключає, що хвиля терактів може бути наслідком якихось непублічних процесів, про які невідомо широкому колу людей.

Втім, за словами Давидюка, теракти – це елементи нової реальності Європи. Теракти, наголошує він, на жаль, входять у щоденне буття європейців. Виходом із ситуації, на його переконання, є не тільки посилення безпекових заходів, але й пошук правильних світоглядних рішень.

Треба думати, як інтегрувати мігрантів в європейське суспільство. Звичайно, необхідний контроль потоків нелегальної зброї. Тому що ці терористи не купують зброю в магазинах. І посилювати безпекову ситуацію на рівні антитерористичних сил,
– підкреслив Микола Давидюк.

Нагадаємо, що вибух біля ресторану в місті Ансбах стався в ніч на понеділок. Спочатку була версія, що причиною вибуху став витік газу. Очільник МВС Баварії Йоахім Германн заявив, що винуватцем є 27-річний сирієць.

22 липня під час стрілянини в Мюнхені загинуло 10 людей, а 14 липня у французькій Ніцці під час теракту загинуло понад 80 людей.