Про це розповіла соціолог Ірина Бекешкіна виданню "Гордон".

"Іноді поради західних партнерів догматичні і зовсім не враховують ситуацію в країні. Не думаю, що підвищення пенсійного віку радикально поліпшить економічні показники. Зараз на пенсії багато людей, трудові навички яких застаріли. Щоб вони працювали, їх треба перевчити і працевлаштувати, а у нас молодим ніде працювати. У перспективі підвищувати пенсійний вік необхідно, а зараз це навіть з прагматичної точки зору більшого ефекту не дасть, а ось обурення в суспільстві тільки посилить, особливо в поєднанні з підвищенням тарифів", – наголошує експерт.

За словами Бекешкіної, основна причина дефіциту Пенсійного фонду зараз не в кількості пенсіонерів, а в нестачі надходжень.

"У нас катастрофа, тому що на одного працюючого припадає занадто багато непрацюючих і непомірне навантаження на тих, хто легально працює і платить в Пенсійний фонд. Треба серйозно розібратися, скільки працюючих взагалі нічого не платять. Якщо, за офіційними даними, в тіні 40% економіки, значить, вони не платять соцвнески. З цим спочатку треба розібратися, щоб не було такої катастрофічної ситуації з наповненням Пенсійного фонду", – додала вона.

Додамо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, що суть вимог Міжнародного валютного фонду до України – не в підвищенні пенсійного віку, а в ліквідації дефіциту Пенсійного фонду.