Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

Ландік досить давно посварився з Єфремовим і вирішив таким чином помститися, видавши себе за великого патріота і борця за справедливість. Ми можемо здогадуватися, що Медяник міг керувати захопленням сепаратистами СБУ в Луганську тощо. Але прямих доказів немає,
– зазначає політичний експерт Тарас Чорновіл.

За його словами, щоб довести справу до суду, необхідно, по-перше, мати інформацію, що ця людина причетна до злочину. По-друге, мати конкретний факт, який свідчить: людина зробила відповідну заяву і дала відповідне доручення виконавцю.

З тими, хто брав безпосередню участь у погромах і захопленнях, простіше. Їх зафіксувала відеозйомка. А от ті, хто розкидався заявами, з ними складніше. Прямої прив’язки до того, що саме вони керували захопленням, немає,
– зауважує політолог.

Через це, говорить Чорновіл, Медяника і відпустили. Більше того, той явно знав, що прямих доказів проти нього немає, тому нікуди не тікав і спокійно жив у Києві.

Більш детально про розслідування резонансних справ читайте в матеріалі: Крок уперед – два назад: чому розслідування резонансних справ знову затягується?

В той же час, вважає Тарас Чорновіл, навряд чи після закриття "справи Медяника" Єфремову варто чекати на звільнення. Адже проти останнього відкрито й інші провадження. Ще за часів президентства Ющенка, говорить Чорновіл, його підозрювали у розкраданні грошей, виділених на вугільну галузь.

Гадаю, що Єфремов зрештою сяде – не за сепаратизм і організацію голосування за дикторські закони у Верховній Раді в січні 2014 року, а якраз за розкрадання коштів. Тому що у політичних справах важко щось довести. Це, так би мовити, відрижки демократії: коли навіть знаючи, що людина злочинець, її не можна осудити через відсутність доказів,
– підкреслює Чорновіл.

Нагадаємо, Володимира Медяника арештували 8 серпня. Він проходить як фігурант у справі іншого регіонала – Олександра Єфремова. Медяника підозрювали у посяганні на територіальну цілісність України та створенні терористичної "ЛНР".

Олександра Єфремова затримали в липні за підозрою у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України.