Як Кремль викривлює реальність

Якщо ви послухаєте виступи бункерного діда протягом останнього року, то, якщо відкинути тупі жарти, переказ псевдоісторичних книжок та фантазії хворої людини, можна побачити, що російське керівництво дуже сильно хоче представити свою агресію проти України як якусь міфічну "війну проти Заходу".

Важливо Чому Зеленський вестиме війну до перемоги України і в чому прорахувався Захід

Мовляв, вони оголосили війну клятим західним імперіалістам "за багатополярний світ", бо ці самі імперіалісти раніше дуже пригнічували народи Африки та Азії.

Зрозуміло, що в багатьох країнах Африки й Азії досить слабко уявляють, де розташована Україна, чому на неї напав сусід і яке все це має значення, а про західних колонізаторів-імперіалістів чули майже всі.

Легенда для прикриття катів

За таких умов сама Росія прагне позиціонувати себе як того, хто зійшовся у боротьбі з усім "колетивним Заходом", та як "захисник" усіх "пригнічених Заходом" народів. В принципі, якщо співпрацювати із сумнівними режимами окремих держав Африки й Азії, поширювати там власну пропаганду, то ця думка цілком може знаходити прихильників. Кінцева мета – подати війну проти України як "війну Заходу та Антизаходу".

І тут теж вони традиційно використовують власні терористичні методи. Оскільки Україна є традиційним постачальником продуктів харчування на світові ринки (у тому числі й для азійських та африканських держав), то Росія старанно викорстовує від початку війни складнощі з доставленням української сільгосппродукції на світові ринки, аби просувати тезу, що "Захід підтримує війну в Україні, щоб морити голодом африканців".

Про головне Росія хотітиме воювати завжди – для України є лише один вихід

І яка б не була дурна ця теза на наш погляд, але вона цілком може використовуватися для просування Росією своїх наративів. Тим більше, що вони підкріплюють цей "західний батіг" ще й власним "пряником", обіцяючи "безкоштовно віддавати зерно" африканським країнам. Принаймні такі заяви постійно робить як сам бункерний, так і його прислуга.

Зброя шантажу й антидот проти неї

Не варто забувати, що терористичний шантаж з боку Росії фактором українського продовольства – це і засіб тиску на демократичні держави, адже ясно, що будь-яка дестабілізація в Африці та Азії може означати нови хвилі біженців та проблеми уже для Європи.

Цікаве Як унітаз і корм для собак з "другої армії світу" стали символом "величі" Росії

Очевидно, що формула програми Grain from Ukraine – це стратегія win-win для України і Заходу. Захід купує в України зерно для країн Африки. Україна одержує гарантовані гроші для власної економіки, Захід підтримує Україну й одначасно знижує напругу у світі, вибиваючи з рук Росії геостратегічний козир про "війну проти Заходу", яку вона намагається "продати" у багатьох країнах.

Тому ініціатива важлива у контексті нового світу, який повністю змінила агресія Росії проти України.

До теми – виступ Зеленського на International Summit on Food Security: дивіться відео