Відповідне рішення суд ухвалив 6 жовтня. Його ухвалив слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін.

До теми Суд у Молдові не схвалив екстрадицію Чауса, хоча той вже в Україні

Суд обрав запобіжний захід екссудді Чаусу

Вищий антикорупційний суд продовжив до 14 грудня строк цілодобового домашнього арешту колишньому судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколі Чаусу,
– мовиться у повідомленні.

Попередньо відомо, що Микола Чаус буде без закордонних паспортів та з електронним браслетом на нозі (останній на нього вдягли 6 серпня 2021 року).

До речі, перед тим, 4 серпня 2021 року суд продовжив домашній арешт Чаусу до 15 жовтня 2021 року.

Справа екссудді Миколи Чауса: коротко

  • У 2016 році тоді ще суддю Миколу Чауса затримали на хабарі у розмірі 150 тисяч доларів.
  • Після цього він втік у Молдову. У 2021 році країна відмовила йому в наданні політичного притулку. Згодом з'явилася інформація, що його викрали. Проте згодом суддя цю інформацію спростував.
  • 30 липня 2021 року він з'явився в селі на Вінниччині. Тоді Чаус розповів, що його викрали невідомі. На місце виїхали правоохоронці – Чаус сидів напівоголений. Його затримали.
  • Детективи НАБУ влаштували перегони за авто СБУ, в якому нібито везли Чауса. Місце перебування колишнього судді було невідоме кілька днів, поки його не знайшли у "Феофанії"
  • .4 серпня 2021 року ВАКС обрав Чаусу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. У відповідь САП подала апеляційну скаргу з вимогою взяти екссуддю під арешт.