Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков, додавши, що на Заході вже мало хто використовує наземні ЗРК. Головний тягар протиповітряної оборони лежить саме на літаках.

Читайте також Покращать протидію російським винищувачам: як Україна готується до отримання F-16

F-16 допоможуть нашій ППО

"Якщо ми говоримо про відбиття атак крилатих ракет і "Шахедів", то саме літаки працюють проти аеродинамічних цілей. Через це наземна протиповітряна оборона у країнах Європи та у США малорозвинута. Тому тих же Patriot у США лише 60 одиниць", – розповів Олег Катков.

Винищувач є мобільним засобом протиповітряної оборони, який ефективно бореться з крилатими ракетами й дронами. Наприклад, зараз окупанти запускають крилаті ракети за складними маршрутами, щоб обійти ППО.

Ці маневри лише збільшують час на знищення ракет. Винищувачам природно легше знищити крилату ракету, ніж зенітно-ракетному комплексу, адже ЗРК працює на певній дальності, у випадку крилатих ракет – це максимум до 50 кілометрів,
– зауважив військовий експерт.

Винищувач має величезну зону патрулювання, доволі легко заходить на ціль та знищує її. До того ж він мобільний і не прив'язаний до певного району. Звісно, ЗРК також потрібні, ними мають бути прикриті важливі об'єкти.

"Але винищувач за своєю ефективністю відбиття атак, не порівнюваний із самими зенітно-ракетними комплексами," – наголосив Олег Катков.

F-16 для України: актуальні новини

  • У Повітряних силах повідомили, що навіть дві ескадрильї літаків можуть змінити ситуацію. Мовиться про 18 F-16. Але Україна потребує повного оновлення авіаційного парку, тому щонайменше потрібно 150 повітряних суден. Основою мають бути F-16, а з ними й шведські Gripen.
  • Українські пілоти звершили базові навчання на винищувачах, яке відбувалося у Великій Британії. Десять пілотів опанували базову льотну, наземну і мовну підготовку. Далі навчання продовжиться у Франції. Мовиться про просунуту льотну підготовку.
  • Норвегія передасть Україні 22 винищувачі. Сполучені Штати, як країна-виробник, уже дали на це дозвіл. Варто зауважити, що не всі літаки перебувають у робочому стані. Деякі призначені для ремонту інших F-16. Терміни постачання наразі невідомі.