Про це 24 Каналу авіаційний експерт Костянтин Криволап, додавши, що F-16 – потужний засіб ППО. Але для утримання літаків потрібна серйозна інфраструктура та відповідне технічне обслуговування.

До теми Перші F-16 можуть бути в Україні ще до початку літа, – прем'єр Бельгії

"Якщо ми отримаємо F-16, то вони відганятимуть Су-34 і Су-35. Тому росіяни, розуміючи, що це вже зовсім скоро станеться, максимально використовують вікно можливості, щоб завдати максимального ураження", – сказав Костянтин Криволап.

Недостатньо просто підготувати пілотів

Перш ніж отримати літаки, Україна має створити всю необхідну інфраструктуру. Саме з цим у нас були серйозні затримки. Адже літаки передадуть безплатно – це військова допомога. Натомість інфраструктура та їхнє обслуговування – справа України.

Крім цього, треба дуже серйозно підготувати технічний персонал, тому що після однієї години польоту, F-16 потребує 16 годин обслуговування. Це різні спеціалісти, кожен з яких робить свою справу.

Уявімо, що нам завтра передадуть F-16, а в нас немає захисту аеродромів, не вистачає тих же Patriot. Росіяни вже зараз намагаються знищити все, що може бути схоже на інфраструктуру для F-16. Тому без Patriot, без серйозної багатоешелонованої системи захисту, нічого хорошого не буде,
– зауважив авіаційний експерт.

Отже, перш ніж запускати літаки, треба вибудувати цілу систему та серйозно підготуватися. Також варто згадати про знищення російських радіолокаційних систем дальнього спостереження. Завдяки цим засобам окупанти намагалися моніторити повітряний простір України.

Я думаю, що це була підготовка, зачистка інфраструктури, щоб росіяни не розуміли, що ми робитимемо далі, як саме сховаємо F-16 та як взагалі будемо з ними працювати,
– додав Костянтин Криволап.

Передача F-16 Україні: останні новини

  • У Великій Британії повідомили, що перші українські пілоти вже завершили навчання на винищувачах. Мовиться саме про базову підготовку. Вона відбувалася під керівництвом Військово-повітряних сил Сполученого Королівства. Наступним етапом стане навчання у Франції.
  • У Конгресі США обговорили надання винищувачів та пояснили, чому літаки досі не в Україні. За словами головнокомандувача об'єднаних сил НАТО, питання у складності освоєння нових технологій та навчанні англійською мовою. Українським пілотам нелегко перейти від старих, радянських літаків на літаки четвертого покоління, якими є F-16.
  • У Повітряних силах зазначили, що Україні треба оновити весь авіаційний парк та замінити натівськими зразками озброєння. Нам потрібні як американські F-16, так і шведські Gripen. Навіть 18 літаків можуть суттєво вплинути на ситуацію, але загалом Україні потрібно щонайменше 150 повітряних суден. Основою мають стати F-16.