Про це 24 Каналу заявив військовий експерт Андрій Крамаров, зауваживши, що завдяки F-16 можна буде відігнати авіацію ворога. Це поліпшить можливості ЗСУ, зокрема, у боротьбі із "Шахедами". Зазначимо, що також Генсек НАТО вважає, що треба готуватися до довгої та важкої битви проти Росії.

До теми Залежить від номенклатури ракет: як західна авіація може стати переможною зброєю

"Літакам F-16, навіть у достатній кількості, усіх росіян дуже важко буде знищити на нашій землі", – сказав військовий експерт.

Перед переданням F-16 Україні треба модернізувати їхні можливості до європейської версії. Так європейські компанії можуть поліпшити радари, системи керування озброєнням, аби збільшити номенклатуру зброї. Також можна покращити засоби навігації, аби мати менший впив від ворожих РЕБ.

Херсонщина та Авдіївка. Якби можна було відігнати російську авіацію, то це доволі сильно позитивно вплинуло б на дії наших військових і там, і там, і тримання оборони. Адже вони свої проблеми в артилерії компенсують активним бомбометанням,
– зазначив Крамаров.

Тобто так американські винищувачі у достатній кількості зможуть подекуди компенсувати навантаження на українську артилерію. А також – відігнати тактичну авіацію ворога й зменшити бомбардування росіянами. Однак навряд чи F-16 "змінять гру" на полі бою.

Так українські війська могли б бити по скупченнях військ ворога ракетами чи корегованими авіабомбами. Завдяки американським літакам, номенклатура озброєнь класу "повітря – повітря" або "повітря – земля" значно зросла б.

"Це в багатьох моментах полегшить задачі й збільшить арсенал можливостей. Про це і каже Столтенберг", – наголосив військовий експерт.

Яка ситуація на полі бою: дивіться відео

F-16 для України: головне

  • Улітку союзники вирішили передати Україні американські винищувачі. F-16 передадуть, зокрема, Нідерланди та Данія. Від них ЗСУ отримають 61 літак. Серед учасників авіаційної коаліції також США, Велика Британія, Бельгія, Румунія, Швеція, Португалія та Франція.
  • Українські льотчики тренуються на американських винищувачах. Нині вони підіймаються у небо з інструкторами. Підготовка триває за планом.
  • У Нідерландах заявили, що постачання F-16 залежить від багатьох факторів. Там зазначили, що фактичне постачання літаків почнеться з 2024 року.