На думку Юрія Ігната, все залежить від моделі винищувача та озброєння. Про це речник розповів у ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
Дивіться також Росіяни тиснуть під Бахмутом та Авдіївкою: як за тиждень змінилась лінія фронту
Реакція Юрія Ігната
Треба розуміти, що саме сказав генсек. Літаки дійсно мають працювати в єдиній системі ППО. Працювати в єдиному механізмі Сил оборони, використовуватися так, як це потрібно. Якщо говорити про літаки якихось старих моделей, старих серій то, звичайно, кардинально не змінять (ситуацію – 24 Канал),
– сказав Ігнат.
Речник також наголосив на тому, що у повітряних силах ЗСУ сподіваються отримати техніку, яка змогла б конкурувати з російськими літаками та відтіснила російську авіацію якомога далі.
Потреба нової техніки
Він зазначив, що Україна потребує новіших моделей F-16, оскільки саме вони зможуть забезпечити результат.
Блок 70/72 - це остання модернізація F-16. У Повітряних силах кажуть, що вона надзвичайно потужна, тому найбільше потребують саме її. Втім, все залежить від того, що зможуть надати нам партнери.
Ігнат повідомив, що Україна розраховує повністю замінити парк літальних апаратів на F-16 або ж на інших видів літаків західного виробництва.
Речник наголосив на необхідності якомога більше говорити про озброєння повітряних сил, яке може змінити ситуацію на полі бою.
F-16 для України: що відомо
- У серпні 2023 року частина союзників повідомила про те, що вони нададуть Україні 61 винищувач. Нідерланди та Данія першими зголосилися передати літаки нашим повітряним силам. Згодом до них приєдналася Норвегія.
- Наразі українські пілоти навчаються на F-16 у США та Великій Британії. За словами Юрія Ігната, у Данії льотчики вже сіли на F-16 разом з інструкторами.
- Нідерландська міністерка зазначила, що не знає, скільки саме часу займе навчання українських пілотів на цих літаках. Водночас вона наголосила на тому, що ймовірно Україна зможе отримати винищувачі F-16 на початку 2024 року.