Це 24 Каналу зауважив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він підкреслив, що завдання F-16 – перехоплювати та знищувати на великих відстанях ворожі крилаті ракети, авіацію, використовуючи відповідну номенклатуру озброєння.

Читайте також Очікуємо самостійних вильотів, – Ігнат розповів, на якому етапі підготовка пілотів на F-16

"Що для цього потрібно? Номенклатура ракетного озброєння, яку ми повинні отримати. Це ракети AIM-120 модифікацій великого радіуса дії, AIM-9 малого та середнього радіуса, AGM-158, AIM-119 – це протикорабельні", – сказав військовий оглядач.

Комплексне питання

Олександр Коваленко зазначив, що більша частина цих ракет, особливо далекобійні, потребують обов'язкового супроводжування літаками дальньої радіолокаційної розвідки. Потрібно, щоб партнери реалізували підтримку за допомогою розвідувальних літаків типу AWACS.

Це комплексне питання: що будуть мати ці літаки, окрім того, що нам їх передадуть? Якщо дійсно ми будемо мати повну номенклатуру озброєння для них, розвідувальну підтримку, то тільки тоді ми можемо говорити про ефективність використання цих винищувачів,
– пояснив він.

Після цього можна говорити про кількість винищувачів F-16. Українським захисникам потрібно, до прикладу, 36 одиниць таких літаків, необхідну номенклатуру озброєння та підтримку розвідувальних літаків.

"Якщо ми будемо мати пропорційно боєкомплект для трьох ескадрилій, це 36 літаків, усю необхідну номенклатуру та постійну підтримку, або коли ми виконуємо бойові завдання на вильоті розвідувальної авіації типу AWACS, тоді дійсно це може бути серйозним впливом на хід бойових дій як у повітрі, так і на суходолі, і навіть у морі", – підкреслив Коваленко.

Коваленко про ефективність F-16: дивіться відео

F-16 для України: останні новини

  • Президент України Володимир Зеленьский пояснив, чому Україна відправила на навчання на F-16 обмежену кількість пілотів. Річ у тім, що більшість українських пілотів перебуває на фронті.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що у Данії українські пілоти вже проходять підготовку в повітрі на F-16. Льотчики підіймаються у небо з інструкторами. Водночас у США та Великій Британії на навчаннях наземний персонал, офіцери бойового управління та інженерно-авіаційні служби.
  • Нідерланди, Данія і Норвегія оголосили про намір передати Україні літаки F-16 зі свого парку. У Пентагоні заявили, що США прагне забезпечити наявність запчастин для підтримки винищувачів F-16, які отримає Україна.