Численні дослідження справді відзначають покращення моторики тіла, пам'яті та зменшення тривожності . До прикладу, китайські вчені зосередилися на атлетах. Після виснажливого тренування навіть короткий сон покращував не лише їхній психологічний стан, але й фізичний.

Лікарі запевняють: оптимальний час для дрімання – між другою та четвертою годиною по обіді. Він відновлює сили і водночас не вливає на нічний сон. Більше того, не варто спати надто довго. Максимум півгодини. Австралійські вчені довели: якщо ви не виспалися попередньої ночі, то навіть 10 хвилин сну зроблять дива.

Протягом наступних двох годин люди відчували прилив енергії та покращення розумової активності. А от британські колеги додають: не беріться за складні завдання чи ті, що вимагають концентрації уваги, щонайменше годину після дрімання.

Начитавшись схвальних відгуків про сієсту, технологічна компанія "ХабСпот" дозволили своїм співробітникам відлучатися на певний час у кімнати сну. Роботодавці були задоволені, адже ті працівники, яким вдома не дають спати маленькі діти, або ті, які повернулися з тривалого відрядження, відпочивши, продовжували ефективно працювати. В інших компаніях, навпаки, це спричиняло зниження продуктивності іноді аж на 30 %.

Причина в тому, що тільки 40 % людей потребують денного сну, іншим він навіть шкодить. Як не дивно, в зоні ризику люди, які страждають на безсоння. Адже дрімаючи вдень, ви ще більше розхитуєте свої біологічні ритми.