Проти Sputnik ФБР розпочало розслідування, щоб з’ясувати чи порушувала ця організація Закон про реєстрацію лобістів (FARA), пише "Голос Америки".

Читайте також: Дипломатична війна США та Росії: Лавров анонсував новий "удар" по США

Для цього американські правоохоронці опитали колишнього кореспондента Sputnik News Ендрю Файнберґа і отримало копії його електронного листування та тисячі внутрішніх документів російської агентства новин. Тепер за допомогою цих даних вони мають визначити, чи є Sputnik інструментом пропаганди Кремля. Відтак ФБР цікавило, чи отримував журналіст вказівки з Москви в тих чи інших питаннях.

Файнберґ зазначав, що під час його роботи в Sputnik, редактори часто описували завдання, говорячи "Москва хоче те чи те".

Ще одне російське новинне агентство, що працює в США – RT – викликає підозри в тому, що воно діє як інструмент пропаганди Кремля. Таким чином, RT мусить зареєструватись в якості лобіста Росії в рамках FARA, зазначається в звіті "Агент впливу. Чи мусить російське RT реєструватись в якості іноземного агента?", підготованого американським аналітичним центром Atlantic Council.

Читайте також: У США планують створити новий вид ядерної зброї через Росію та КНДР

З огляду на посилення загрози гібридної війни та пропаганди, конгресмени зареєстрували законопроект, який розширить повноваження міністерства юстиції США в доведенні необхідності реєстрації таких установ в якості агентів. Про це оголосив один з авторів відповідного законопроекту конгресмен Дейвід Сисиліні під час круглого столу присвяченого цій темі в Atlantic Council.