Ідея стартапу виникла у березні 2016 року, коли випускник факультету електроніки КПІ Денис Крутько сів за кермо віртуального суперкара. Відчуття правдоподібності тоді вразило, а от ціна швидко повернула до реальності. Кілька тисяч доларів – це все ж забагато. Звісно таку ціну можуть дозволити собі професійні гонщики, аби готуватись до наступних заїздів, але геймерам це явно не по кишені.

Читайте також: Як українські конструктори Ugears зачарували світ своїми дерев'яними іграшками

Денис загорівся зробити доступніший варіант. Зібрав команду однодумців і взявся розробляти перші прототипи. Кермо приєднали напряму до двигуна з високим крутним моментом, що дозволило покращити його швидкість реакції і точність. Працювали й над педалями. Після кожного етапу запрошували гонщиків, аби почути їхні відгуки, чекали моменту, коли саме вони вподобають гаджет. Процес тривав два роки.

Feel VR
Український Feel VR

Заявити про себе вирішили на SimRacing Expo 2017 у Німеччині і зібрати відгуки геймерів, які добре розуміються у подібних симуляторах. Хтось під враженнями й слова не міг сказати, інші ж давали поради, як ще можна покращити продукт. Команда доопрацювала останні деталі і у квітні 2018 таки вийшла на Kickstarter.


Feel VR складається з керма, педалей, VR окулярів


Feel VR

Фанати симуляторів були приголомшені ціною. За кермову основу, два види керма та педалі українці попросили всього 599 доларів. Заявлені 60 тисяч доларів команда зібрала за 1 годину 15 хвилин, а наприкінці дня було вже 230 тисяч. До завершення кампанії залишається ще близько місяця, а на їхньому рахунку вже понад півмільйона.


Ціни на стимулятори приголомшили світ

Разом з першими замовленнями здійнялася хвиля обговорення в інтернеті. Усі цікавляться, чому така низька ціна і чи не зростатиме вона надалі. Хлопці не приховують: після завершення кампанії на Kickstarter вона таки підніметься до 900 доларів.

У листопаді 2018 року ранні пташки, які першими повірили у киян, отримають свої Feel VR гаджети.