На думку воєнного експерта Юрія Федорова, якщо Росія справді відкрила вогонь по курсу британського есмінця, то це грубе порушення міжнародного права. За нього державі доведеться серйозно розплачуватися.

До теми Україна разом з партнерами формує позицію, – Арестович про "обстріл" британського есмінця

Чому інформація може бути вигадкою

Однак Федоров припустив, що насправді у Чорному морі нічого серйозного не відбулося. Згідно із заявами Росії, прикордонний корабель охорони відкрив попереджувальний вогонь приблизно о 12:06. Водночас за даними британського міністерства оборони, їхній корабель покинув територіальні води об 11:45.

Ця різниця у часі свідчить, що жодного обстрілу не було.

На мій погляд, в Чорному морі відбувся певний фейк, який створили генерали з російського міністерства оборони або генерального штабу,
– заявив експерт.

Дізнайтеся більше Це спроба зірвати Sea Breeze, – Бабін про дії Росії та інцидент з есмінцем Британії

Повний випуск програми WTF: дивіться відео

Що цьому передувало

  • У Чорному морі 23 червня відбулися спільні навчання України, США та Великої Британії. Тренування відбувалися на британському есмінці "Дефендер".
  • Росіяни начебто відкрили попереджувальний вогонь по есмінцю. У міноборони країни заявляють, що судно нібито увійшло в "російські територіальні води".
  • У британському міністерстві оборони зазначили, що Росія не відкривала вогонь по кораблю Королівського флоту.
  • В українському Міністерстві оборони прокоментували "обстріл" британського есмінця. Інцидент назвали серйозним порушенням міжнародного права.