Про це видання CNN дізналося від двох дипломатів ООН. На закритому засіданні обговорять бездоказові звинувачення Росії про те, що Україна планує створити "брудну бомбу".

До теми Що таке "брудна бомба" і як від неї врятуватись: важливі поради

Росія в ООН повторює фейк про "брудну бомбу"

CNN зазначає, що заяви Росії про те, що Україна думає використовувати "брудну бомбу" – пристрій, що містить ядерні матеріали разом із традиційними вибуховими речовинами – Київ та його західні союзники категорично відкинули.

Раніше глава МЗС Росії Сергєй Лавров повідомляв, що ситуацію з нібито запланованим використанням Україною "брудної бомби" обговорять у Радбезі ООН "сьогодні – завтра".

За даними AFP, посол Росії в ООН Василь Небензя повторив заяву про те, що Київ планує таку провокацію, у листі до Ради та генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша.

Росія поширює фейки про "брудну бомбу": що відомо

  • Російський міністр оборони Сергєй Шойгу почав телефонувати своїм колегам у країнах Заходу, попереджаючи, що Україна начебто готується застосувати "брудну бомбу". Україна офіційно відкинула всі звинувачення.
  • У Росії цинічно стверджують, що начебто мають дані про контакти України з Великою Британією "з питання отримання технології створення ядерної зброї". У Кремлі переконують, що Україна вже підготувала бомбу.
  • Також Москва заявляє, що Київ буцімто "планує замаскувати підрив "брудної бомби" під нештатне спрацювання російського ядерного боєприпасу малої потужності".
  • За даними аналітиків, у Кремлі усвідомлюють, що Україна та країни Заходу розуміють такі заяви, як "попередження" з боку Росії. Тобто, Росія попереджає, що готова до застосування ядерної зброї.
  • Президент Володимир Зеленський сказав, що якщо Кремль телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, то це означає одне – Росія вже все це і підготувала.
  • Більше того, в МАГАТЕ заявили, що направлять інспекторів на два ядерні об'єкти в Україні після отримання запиту про це від влади у Києві.

Дізнайтесь більше – що таке "брудна бомба": дивіться відео