Заяви росіян не мають нічого спільного з реальністю, а є спробою видати бажане за дійсне. Про це 24 Каналу розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Дивіться також Залужний – здоровий, енергійний і рішучий: у головнокомандувача назвали мету російських фейків

Росіяни самі себе дискредитували

За її словами, ця інформаційно-психологічна операція ворога є цікавим кейсом, який можна демонструвати студентам факультетів журналістики, як не треба робити.

Вони, фактично, самі себе дискредитували. Щось на кшталт казки про вовка та семеро козенят – якщо багато говорити, то ніхто у це вже не повірить,
– зазначила заступниця міністра оборони України.

Ганна Маляр розвіяла російські фейки про смерть Залужного і Буданова: дивитись відео

Контрнаступ триває

Також заступниця міністра оборони України повідомила, що Збройні Сили України ведуть контрнаступальні дії ще з 24 лютого 2022 року – на тих ділянках, де дозволяє оперативна ситуація.

"Те, що вони намагаються визначити якусь конкретну точку, з якої все почнеться – це, ймовірно, спроба приховувати інформацію, що Україна активно деокуповує свої території", – додала вона.

Що відомо про фейки російської пропаганди

  • У травні в російському інформаційному просторі активно поширювали чутки про хворобу, а згодом поранення і смерть Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
  • Росіяни навіть видумали історію, як наш головком отримав важке поранення біля Херсона і йому робили трепанацію черепа. Україна спростувала фейки росіян, а сам Залужний кілька разів був помічений на публічних заходах протягом травня.
  • У червні російська пропаганда видумала "смерть" генерала Буданова. Він буцімто загинув внаслідок однієї з ракетних атак по Києву.