Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на заяву російського силового відомтсва.

Читайте також: "Нам потрібна допомога": оприлюднено переговори військових моряків в Азовському морі

Як наголосили у ФСБ, вони затримали судна ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу". Такий крок спецслужба пояснює тим, що українці нібито "порушили державний кордон Росії", а згодом ще й "здійснили чергову спробу незаконних дій в межах територіального моря РФ".

"На законні вимоги з боку кораблів кораблів і катерів прикордонної служби ФСБ РФ і Чорноморського флоту РФ, які їх супроводжували, не реагували. Російська сторона, зокрема, вимагала негайно зупинитися. Також українські кораблі здійснювали небезпечне маневрування", – мовиться у повідомленні спецслужби.

Водночас у ФСБ додають, що "з метою примусової зупинки українських військових кораблів було застосовано зброю".

У результаті в територіальних водах РФ у Чорному морі всі три судна ВМС України було затримано. Трьом пораненим військовослужбовцям ЗС України надано медичну допомогу. Загрози їхньому життю немає. За фактом порушення державного кордону РФ порушено кримінальну справу. Додамо, що українській стороні є відомим порядок проходження військових кораблів через територіальне море РФ. Він вже раніше використовувався ними для здійснення мирного проходу,
– мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово і відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилися з реакцією. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила два українських судна.