Про це повідомив прессекретар Об'єднаного штабу полковник Дейв Батлер. Він зазначив, що Міллі та Герасімов домовились підтримувати зв'язок.

До теми Обстріли Півночі, провальні наступи росіян на Сході: карта бойових дій станом на 19 травня

Раніше голова Пентагону поговорив з міністром оборони Росії

Розмова американського та російського генералів відбулась всього через 6 днів після того, як глава Пентагону Ллойд Остін зателефонував міністру оборони Росії Сергію Шойгу.

Остін та Шойгу розмовляли близько години. Голова американського Міністерства оборони закликав Шойгу "негайно припинити вогонь в Україні". При цьому попередня розмова керівників оборонних відомств відбулась ще 18 лютого.

Кілька днів тому з Остіном розмовляв і Резніков

16 травня з Ллойдом Остіном зв'язувався і міністр оборони України Олексій Резніков. Головною темою було постачання американського озброєння для України.

Міністр оборони зазначив: українська армія справді багато отримує від США, деякі поставки не розголошують, аби не інформувати ворога. Резніков подякував Остіну за непохитну військову та дипломатичну підтримку.

Читайте також Конгрес США схвалив виділення Україні 40 мільярдів доларів допомоги

Пентагон про війну Росії в Україні: коротко

  • У Пентагоні кажуть, що зараз Росія по-іншому діє в Україні. Війська агресора наступають значно меншими групами та їм дають значно менші завдання.
  • Також американські військові запевняють, що в росіян майже не залишилось резервів. Адже у війні проти України Росія вже залучила 80% своїх батальйонних тактичних груп. Зараз на українській території воюють 107 БТГр окупантів.
  • Експерти кажуть, що розмови між високопоставленими військовими США та Росії свідчать про те, що ситуація в Україні – на зламі. Представники Вашингтона могли вкотре наголосити, в якому критичному становищі опинились росіяни.
  • Раніше у Пентагоні анонсували ще одну зустріч союзників Україну – подібну до тої, яка відбулась на базі Рамштайн у Німеччині. Американці впевнені – задля ефективної допомоги Києву такі перемовини мають відбуватись в онлайн-форматі щомісяця.

Радимо переглянути: США ухвалили новий пакет допомоги Україні