Відтак у Генпрокуратурі вирішили дослідити легальне походження задекларованих коштів. Адже у ході опрацювання е-декларацій народних депутатів України встановлені факти невідповідності між задекларованими грошовими коштами та офіційно отриманими доходами декларантів, з яких сплачені податки та обов’язкові платежі відповідно до вимог Податкового Кодексу України.
Відповідно до наявної інформації один з народних обранців у період з 2001 по 2016 роки отримав дохід у сумі 600 тисяч гривень. Втім, за даними електронної декларації за 2015 рік, останньому належать грошові кошти у розмірі майже 22 мільйонів гривень,
– йдеться в повідомлені ГПУ.
В прокуратурі зазначають, що такі випадки непоодинокі. Загалом таких невідповідностей виявлено у 29 народних депутатів.
"З метою встановлення легальності походження задекларованих коштів, а також повноти сплати декларантами та їх податковими агентами належних сум податків до бюджету, Генеральною прокуратурою України перед Державною фіскальною Службою України ініційовано проведення документальних позапланових перевірок з зазначених питань щодо 29 народних депутатів України", – зазначили в Генпрокуратурі.
Слід зазначити, що детективи Національного антикорупційного бюро України за результатами аналізу е-декларації народного депутата України зареєстрували чергове кримінальне провадження.