Політик розповів про це перед участю в засіданні міністрів оборони країн-членів ЄС, яке відбудеться в Брюсселі. Зокрема, зустріч відбудеться під головуванням Жозепа Борреля.

До теми Росія лише частково відвела війська від кордону України, – Блінкен

НАТО має залишатися пильним, – Столтенберг

Генсек НАТО заявив, що збільшення російських військ змушує Альянс пильно стежити за розвитком ситуації.

"Ми бачили незначне зменшення скупчення російських підрозділів, але десятки тисяч (військових – 24 канал) залишаються. Ми також бачимо, що Росія залишила багато зброї, заздалегідь розташованого обладнання", – заявив Столтенберг.

Він нагадав, що Росія впровадила обмеження в Чорному морі, включаючи обмежений захід в Азовське море через Керченську протоку.

Тому НАТО має залишатися пильним і пильно відстежувати розвиток ситуації. Є значна російська присутність, є більше російських підрозділів у та навколо України, ніж до недавнього збільшення напруги, – казав Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО запевнив, що агресивна російська поведінка, починаючи від небезпечних шпигунських операцій у Болгарії та Чехії, а також значного нарощування військової присутності на окупованих територіях та навколо України, буде обговорюватись на засіданні.

Коротко про ескалацію Росією

  • Наприкінці березня головнокомандувач Руслан Хомчак повідомив, що Росія стягує війська та техніку до кордонів з Україною. Згодом Кремль почав стягувати війська й техніку до окупованих територій, зокрема й у Крим. Детальніше про ситуацію тут
  • Згодом українська розвідка попереджала про можливі провокації та наступ. Світ виступав проти російської агресії. Зокрема, висловлюючи підтримку Україні.
  • 22 квітня Кремль заявив про відведення військ, однак залишив техніку 41 армії біля кордону України. Також під виглядом "навчань", Росія закрила частину акваторії Чорного моря.
  • 6 травня Володимир Зеленський повідомив, що Росія відводить війська дуже повільно. Зокрема, на кордоні залишається військова техніка. За словами президента, наразі з Криму Росія "відігнала" лише 3,5 тисячі військових.