Цікаво, що цього дня пролунала і заява про те, що ЄС не продовжить "торгівельний безвіз" з Україною після 5 червня 2025 року. Таким чином, повернуться довоєнні умови торгівлі.

Дивіться також Між двох вогнів: що відбувається з Мелоні та як це руйнує єдність Європи та допомогу Україні

Що зробила Україна, щоб вступити в ЄС

За словами Каї Каллас, Україна виконала важливий крок, необхідний для вступу до ЄС. Під час війни наша держава має значний прогрес щодо реформ.

"Хочу запевнити, що ваше майбутнє у ЄС. Ми будемо спільно працювати для цього. І чекаємо, що цей день настане якомога швидше, коли ми привітаємо Україну як члена ЄС", – підкреслила головна дипломатка Європи.

Своєю чергою Денис Шмигаль сподівається, що Україна може досягти вагомих результатів не за роки, а значно швидше – протягом місяців. На його думку, Києву під силу зробити всю "домашню роботу" й одразу після завершення війни стати повноправним членом Євросоюзу.

Наразі Україна виконала 81% своїх зобов'язань за Угодою про асоціацію з ЄС.

"Найбільший прогрес зафіксований у сфері інтелектуальної власності, в освіті, обміні інформацією, гуманітарній політиці, юстиції, державних закупівлях, національній безпеці. У цих та інших галузях Україна виконала понад 90% зобов'язань", – повідомив прем'єр.

У 2025 році Україна прагне відкрити всі 6 кластерів на переговорах про вступ до ЄС, а також поглибити секторальну інтеграцію.