Про це в авторській програмі "Перші особи" з Оленою Трибушною на 24 каналі розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус. За його словами, наразі у Ахметова активно реагують на законопроєкт про олігархів.

Не пропустіть Зеленський готовий боротись до кінця, – радник президента про "неоголошену війну" з Ахметовим

Ахметов може боятися закону з трьох причин

"Допускаю, по перше – це (закон про олігархів – 24 канал) ускладнює життя на Заході, тому що ти стаєш вже офіційно PEP – політичною особою, та ще й з трошки негативним фоном. Олігарх, який впливає на політику", – сказав Андрій Герус.

Якщо олігарх впливає на політику і він є в реєстрі олігархів, значить це вже "політичний олігарх". Дехто може не захотіти працювати з компаніями такого бізнесмена.

Герус пояснив, що багато чого саме в бізнесі SCM (System Capital Management) Ахметова пов'язано зі Заходом.

Друге – коли буде офіційний реєстр, це може стати підставою для якихось рішень країн Заходу. Зараз західні країни якщо приймали рішення, то виходячи з оцінювальних суджень, а не з юридичних підстав. Це може стати підгрунтям для рішень.

Андрій Герус

Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП

Третя причина, за словами Андрія Геруса – декларування. Потрібно буде звітуватись про зустрічі, які відбуваються, декларувати свої доходи й видатки.

Не пропустіть Протистояння з Зеленським: чому Ахметов пішов в "атаку"

"Якщо я не помиляюсь, то коли понад 3 – 3, 5 тисяч євро видатки, то вже потрібно декларувати. Я допускаю, що кожен день видатки можуть бути більшими, ніж 3,5 тисяч євро. Тому кожен день в декларацію потрібно буде вносити повідомлення про зміни майнового стану", – пояснив Андрій Герус.

Закон про олігархів: коротко

Інтерв'ю Андрія Геруса програмі "Перші особи" на 24 каналі: дивіться відео