Про це голова новоствореної Української православної церкви митрополит Епіфаній сказав у своїй промові перед українцями на Софіївській площі.

Читайте також: Єдину помісну православну церкву очолив єпископ Епіфаній

Єпископ наголосив, що усі українці стали свідками історичної події. Так, сьогодні три гілки українського православ’я об’єднались в Єдину помісну православну церкву.

Ми подолали всі ці перепони, які були на цьому нелегкому шляху. Ми зуміли засвідчити, що можемо об’єднатися та створити в Україні Єдину помісну православну церкву,
– сказав Епіфаній.

Єпископ подякував Вселенському патріарху Варфоломію, який "зробив такий рішучий крок з надання Автокефалії Української православної церкви", а також патріарху УПЦ КП Філарету.

"Він є нашим духовним наставником і буде надалі допомагати нам спільно розбудовувати нашу Єдину церкву", – наголосив глава.

Єпископ Епіфаній закликав усіх до єднання. Він підкреслив, що "помісна православна церква, визнаною вірою та правдою, служитиме українському народові".

Вона молитиметься та вестиме його шляхом спасіння. Двері нашої церкви є відкриттими для всіх. Ми закликаємо всіх до єднання. Ми закликаємо всіх бути в цій визнаній Єдиній помісній православній церкві,
– сказав він.

Глава Української православної церкви також зазначив, що попереду ще багато роботи.

Читайте також: В Україні створили Єдину помісну православну церкву

"Передусім завершити цю справу єднання українського православ’я. Молитись про припинення війни та панування в Україні справедливого миру. Нехай нам у цьому допоможе Господь Бог з молитвами усіх українських святих", – наголосив Епіфаній.

Промова Глави Єдиної української православної церкви митрополита Епіфанія:

Що відомо про митрополита Епіфанія? Він був "правою рукою" Філарета в церковному управлінні Української православної церкви Київського патріархату. За церковними мірками, він є дуже молодим предстоятелем церкви, йому – 39 років. Родом митрополит Епіфаній з Одещини, постриг у ченці та духовне ім’я отримав у 2007 році.

Раніше Епіфаній наполягав, що на православну церкву здійснюють вплив спецслужби Росії та був переконаний щодо існування в її лавах спецагентів. Наслідком такої політики Росії митрополит Епіфаній називав розділення українського православ'я ще з початку 90-х років.