За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) зазначили, що до п’ятірки країн за сумою військових витрат увійшли США, Китай, Індія, Великобританія та Росія.
Читайте також Росія з початку війни використала близько 70% своїх високоточних ракет, – Bellingcat
На ці 5 країн припадає 62% від усіх військових витрат світу. 2,1 трильйона – це рекордні витрати, загалом же суми зростають вже впродовж 7 років поспіль.
Не вплинули навіть економічні наслідки пандемію
Попри негативні економічні наслідки, які спричинила пандемії COVID-19, світові військові витрати досягли рекордного рівня.
Через інфляцію відбулося уповільнення темпів зростання у реальному вираженні. Однак у номінальному вираженні військові витрати зросли на 6,1%,
– розповів старший науковий співробітник програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI Дієго Лопес да Сілва.
У 2021 році військові витрати США становили 801 мільярд доларів, що на 1,4% менше у порівнянні із 2020 роком. З 2012 до 2021 фінансування США військових досліджень та розробок зросло на 24%, водночас витрати на закупівлю озброєння скоротилося на 6,4%.
Росія збільшила військові витрати через доходи від нафти та газу
У 2021 Росія збільшила військові витрати на 2,9%, тобто до 65,9 мільярда. Це пов’язано з підготовкою країни-агресорки до війни проти України.
У SIPRI пояснюють, що саме високі доходи від нафти та газу допомогли Росії збільшити свої військові витрати.
Російські військові витрати знижувалися в період з 2016 по 2019 рік через низькі ціни на енергоносії у поєднанні з санкціями у відповідь на анексію Криму Росією у 2014 році,
– пояснила Люсі Беро-Судро, директор програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI.
Китай виділив на власні збройні сили близько 293 млрд доларів у 2021 році. Це на 4,7% більше у порівнянні із 2020 році. Водночас в SIPRI зазначили, що військові витрати Китаю зростають вже 27 років поспіль.
Індія, яка увійшла до п’ятірки, у 2021 році виділила на військові витрати 76,6 мільярда доларів. Ця сума на 33% більше за суму у 2012 році.
Загалом вісім членів НАТО минулоріч виконали рекомендацію Альянсу щодо витрат на оборону щонайменше 2% ВВП.
Вас може зацікавити – українські воїни показали, як працюють на гаубицях "МСТА-С": відео