Наразі, як пояснили у Glusco, відпуск нафтопродуктів залишається заблокованим. Однак на деяких АЗК таки вдалося відновити продаж газу та супутніх товарів.
Важливо Втрати на 240 мільйонів: СБУ викрила мережу АЗС на ввезенні неякісних нафтопродуктів
Позиція Glusco
У компанії зазначили, що обвинувачення СБУ нібито в ухиленні від сплати податків "виглядають дивно". Як пояснили у Glusco, група компаній лише протягом 2019 – 2020 років сплатила до державного бюджету України понад 6 мільярдів гривень податків, зборів та інших платежів. Натомість за весь час роботи компанії цей показник набагато більший – 10 мільярдів гривень.
Сьогодні правоохоронцями була паралізована робота компанії, яка приносить у державний бюджет України мільярди гривень і забезпечує робочими місцями тисячі українців. Десятки тисяч споживачів залишилися без пального,
– поскаржилися у компанії.
Там також додали, що "кримінальне провадження, через яке заблокована робота мережі АЗК, жодним чином не пов'язане з групою Glusco". Щодо обвинувачень Glusco у реалізації неякісного пального, то у компанії наголосили: "якість пального є вищим пріоритетом".
Що відомо мережу АЗС Glusco?
Компанія Glusco Ukraine є дочірньою структурою Glusco Energy SA. Останню зареєстровано у Швейцарії та вона входить до також швейцарської групи Proton Energy Group SA. Це міжнародний трейдер, заснували його у 2009 році. У 2016 році компанія стала оператором проєкту постачання дизпалива нафтопродуктопроводом "Самара – Західний напрямок". Її кінцевим бенефіціаром є Нісан Моїсеєв.Дані: "Новое время"
Що про це кажуть у СБУ
У Службі безпеки України підозрюють мережу АЗС Glusco у реалізації неякісних нафтопродуктів. Через такі дії Україна втратила щонайменше 240 мільйонів гривень.
Як реалізовувалася схема
- Суб'єкти господарювання, яких правоохоронці пов'язують з Glusco, організували незаконну схему з ввезення на територію України нафтопродуктів. Ввозили їх, зокрема, з Росії.
- Ввезення відбувалося за допомогою морських суден. Щоправда, зловмисники оминали митний контроль і приховували реальні обсяги.
- Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить приблизно 240 мільйонів гривень.
Відтак, протягом 11 березня СБУ провели 140 обшуків. Правоохоронці збирали докази та інформацію щодо вищевказаних злочинів.