Резолюції ПАРЄ
У Страсбурзі, де відбувається пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, 12 жовтня відбулось кілька знакових голосувань.
Під час засідання спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів не вдалося створити робочу групу, яка мала б шукати шляхи реформи Ради Європи під повернення Росії. Про це повідомив представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
"Доповідь передбачала проведення засідання Спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів (КМРЄ). Це коли посли засідають разом з депутатами. На ньому мали ухвалити рішення про створення робочої групи, яка, фактично, мала шукати шляхи реформи РЄ під повернення Росії. За сценарієм адвокатів Росії навіть факт створення робочої групи мав стати сигналом Москві і всім, хто ще не визначився в РЄ: ми готові домовлятися, шукаємо рішення", – зазначив дипломат.
Також у четвер ПАРЄ "рекомендувало" Україні переглянути скандальний закон "Про освіту". Зокрема, у ПАРЄ кажуть, що серйозно стурбовані прийняттям 5 вересня Верховною Радою України закону, який, як відомо, Президент України Петро Порошенко підписав 25 вересня.
Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо освітнього закону не вимагає від України робити якісь кроки, – Ар’єв
На думку делегатів, закон "не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою суттєво скорочує їх права". Також ПАРЄ просить забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії в повній мірі.
Virus is coming
СБУ попередила українців про нову хвилю масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії. За інформацією спецслужби, цілями атак стануть великі державні та приватні компанії.
Основна мета – порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні.
Фахівці СБ України отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним до кібератаки, проведеної в червні 2017 року,
– зазначили в СБУ.
У відомстві додали, що під час блокування інформаційних систем варто: оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах і робочих станціях; здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні; забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, зокрема OS.
Що буде з ЮНЕСКО
Схоже, для однієї з найбільш відомих спеціалізованих установ Організації Об'єднаних Націй ЮНЕСКО настануть важкі часи.
Установа, яка займається питаннями співпраці у сфері освіти, науки та культури, наприкінці року втратить головного "спонсора" – Сполучені Штати Америки, які 12 жовтня заявили, що виходять зі складу Організації ООН з питань освіти, науки і культури. У Вашингтоні образились, зокрема, на "антиізраїльську" політику організації.
Після того, як США оприлюднили рішення вийти з ЮНЕСКО, таке ж бажання висловила влада Ізраїлю.
Це мужнє і моральне рішення, тому що ЮНЕСКО перетворилася на театр абсурду. Замість збереження історії це спотворює його,
— заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху.
Ноу-хау від "Укрзалізниці"
В "Укрзалізниці" заявили, що з листопада в нічних поїздах можна буде повноцінно харчуватись.
"І компот!) У листопаді запропонуємо сервіс повноцінного харчування в нічних поїздах. У меню-перші страви, сендвічі, снеки, десерти, – написав виконувач обов'язків голови ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.
Секс-скандал у Голлівуді
Американський кінопродюсер, колишній член правління і співзасновник компанії Miramax Films, а також співвласник (разом зі своїм братом Бобом) компанії The Weinstein Company Гарві Вайнштейн потрапив у гучний скандал. Йдеться про звинувачення впливового продюсера у зґвалтуваннях та сексуальних домаганнях низки популярних кіноактрис.
Читайте також: "Я повністю розчавлений": Гарві Вайнштейн вперше відреагував на секс-скандал навколо нього
Поліція Нью-Йорка офіційно розпочала розслідування проти Вайнштейна за непоодинокими звинуваченнями у домаганнях від голлівудських акторок.