РПЦ розриває відносини з Константинополем

Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Читайте також: Українська та російська церкви: хто кому матір і до чого тут Томос

Відповідне рішення було прийняте 15 жовтня за підсумками Синоду у Мінську, який тривав понад 7 годин.

До такого кроку РПЦ вдалась після засідання Вселенського патріархату 11 жовтня у Стамбулі, на якому було ухвалене рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні, яка має бути створена в недалекому майбутньому.

В офіційній заяві на сайті РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви".

Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Російської Православної Церкви неможливо співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян – участь в таїнствах, що здійснюються в її храмах,
– зазначено в офіційній заяві.

Що означає припинення євхаристійного спілкування для вірян?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь.

Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

У Синоді РПЦ у Мінську брав участь глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій і підтримав ухвалене рішення. Прес-служба УПЦ МП поширила оприлюднену РПЦ заяву.

В УПЦ КП таке рішення Синоду назвали "самоізоляцією у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти".

У Києві горів новий канал Мураєва

Приблизно о 14 годині 15 жовтня на вулиці Жилянській у Києві сталась пожежа у будівлі, де розташований завод "Транссигнал".

Загорання сталось на останньому 5-му поверсі будівлі і, за висновком рятувальників, горіли будівельні матеріали.

За даними пожежників, менш ніж за годину полум'я вдалось повністю загасити. Але через отруєння чадним газом постраждали двоє осіб.

Екс-міністр міністр транспорту і зв'язку Євген Червоненко, який опинився неподалік від місця пожежі, зазначив, що побачив, як "на очах загоряється новий канал Мураєва, де йде ремонт".

На місце пожежі прибув і сам Мураєв і дав зрозуміти, що планує відкрити свій новий канал саме у цій будівлі.

Хто такий Євген Мураєв?
Народний депутат України від Партії регіонів 7 та 8 скликань. З червня 2016 року став позафракційним нардепом, був головою політради партії "За життя", проте оголосив про вихід з політсили. Мураєв володів 100% прав на телеканал NewsOne, але наприкінці серпня на 3 роки передав управління телеканалом екс-заступнику голови адміністрації президента-втікача Януковича Андрію Портнову.

Мураєв відомий своїми українофобськими поглядами. Назвав Революцію Гідності "державним переворотом", а з початком бойових дій на Донбасі заявив, що це – "громадянський конфлікт". Мураєв заявив, що політв'язень Олег Сенцов "готував вибухи і підпали" і "для частини населення" він є терористом. ГПУ відкрила проти нього кримінальне провадження.

Прорив Ястремської

18-річна українка Даяна Ястремська виграла свій перший титул у категорії WTA.

У фіналі турніру Hong Kong Tennis Open вона з легкістю обіграла китаянку К'ян Ван.

Завдяки цій перемозі Ястремська здійснила неймовірний прорив в оновленому рейтингу WTA, піднявшись одразу на 36 позицій – зі 102-го місця вона підскочила одразу на 66-ту сходинку.

Дивіться відео про неймовірний прорив Даяни Ястремської у рейтингу WTA:

Меган Маркл і принц Гаррі чекають поповнення

34-річний британський принц Гаррі і 37-річна Меган Маркл незабаром стануть батьками.

Відомо, що первісток у королівського подружжя має народитися навесні 2019 року.

Дивіться також: Як приховати вагітний животик в стилі Меган Маркл: 10 вдалих ідей