Інтерв’ю з Блаженнійшим Святославом з’явилось на інформаційному ресурсі УГКЦ.

За його словами, текст декларації, яку Франциск і Кирил підписали за підсумками зустрічі на Кубі викликав розчарування і неоднозначну реакцію серед греко-католиків, оскільки в ньому йшлося про Україну і, зокрема, про вірян, що належать УГКЦ.

Безумовно, цей текст викликав глибоке розчарування серед багатьох віруючих нашої церкви і просто небайдужих громадян України. Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорили, що відчувають себе зрадженими Ватиканом, розчарованими половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку апостольської столиці агресії Росії проти України. Я, звичайно, розумію ці почуття,
— сказав Святослав Шевчук.

До слова, у спільній декларації церковні лідери висловили надію, що їх зустріч внесе вклад в примирення в тих сферах, де існують суперечності між греко-католиками і православними.

"З нашого багаторічного досвіду можна сказати: коли Ватикан і Москва організовують зустрічі або підписують якісь спільні тексти, то нам не варто чекати від цього нічого хорошого", — зазначив глава УГКЦ.

Дивіться також: Папа Франциск зустрівся з патріархом Кирилом: перші кадри з історичної зустрічі

Пункти в декларації, що стосуються України викликають у нього більше питань, ніж відповідей, зокрема, 26-й пункт, де патріарх і папа закликають всі сторони конфлікту в Україні до розсудливості, громадської солідарності і діяльній миротворчості.

Складається таке враження, що Московська патріархія або вперто не зізнається, що є стороною конфлікту, тобто відкрито підтримує агресію Росії проти України [...] або звертається насамперед до своєї совісті, закликає саму себе до розсудливості, громадської солідарності і до діяльного будівництва світу,
— пояснив Блаженнійший Святослав.

Нагадаємо, 12 лютого Папа Римський Франциск в аеропорту Гавани провів зустріч з главою РПЦ Кирилом, за підсумками якої вони підписали декларацію з 30 пунктів, 2 з яких стосувались й України.