Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак в ефірі "5 каналу".

"На сьогодні у нас є заява від США, що вони готові фінансувати цю миротворчу місію. У нас є заява Франції, що вони готові фінансувати, і у нас є заява Німеччини, що вони готові розглянути таке фінансування. Тобто найголовніше у нас є – розрахунки і погодження про донорів цієї операції. Тобто фактично треба знайти війська, озброєння тощо. Сьогодні у нас є десятки країн, які умовно кажучи, заробляють на миротворчих місіях, саме посилаючи свої війська. Тому я не думаю, що у нас є проблеми в цьому", – зазначив чиновник.

Читайте також: Україна має три сценарії звільнення Донбасу, – Гримчак

Гримчак також розповів механізм введення миротворців на територію окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН відправляється група експертів, яка на місці повинна визначити склад і засоби, які треба використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських, техніки і всього іншого, починається", – сказав він.

Заступник міністра наголосив, що миротворчі місії коштують дорого, тому що мають дуже якісне забезпечення всього, що треба.

Він також зазначив, що, згідно з підрахунками екс-генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена, Україні потрібно 20-25 тисяч військових і 5 тисяч поліцейських міжнародної місії.

У нас є домовленості з деякими країнами про те, що вони готові виділити свої війська. Це не ми домовляємося, це ООН повинно домовлятися. Але попередньо ми маємо на сьогодні погодження фактично з усіма нашими союзниками в тому, що вони підтримують місію. І найголовніше – це не війська. Війська можна знайти, їх багато по світу. Можна взяти і війська Мексики. Але головне – хто за це буде платити,
– наголосив Гримчак.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів, що миротворча місія не може розпочатися на окупованих територіях Донбасу без згоди Російської Федерації. Тому, оскільки Москва не проявляє жодних інтересів у цьому питанні, миротворці навряд чи зможуть ввійти на Схід України до кінця 2018 року.