Як відомо, до виборів Нацбанк стримував курс за рахунок золотовалютних резервів. За словами експертів, після виборів курс мав би стабілізуватись через визначеність політичного статусу.

Та відмежованість уряду від Нацбанку, а також затягування з підписанням коаліційної угоди знівелювало цей фактор. На це все наклалися також війна на Сході та гальмування економічних реформ.

НБУ потрібно скасувати частину адміністративних обмежень,
— каже голова правління Української банківської валютної біржі Анатолій Гулей.

Для зменшення курсу потрібно, щоб люди повертали валюту в банки. Утім, НБУ встановлює жорсткі правила для зняття депозитів. Також в обмінниках продають не більше 200 доларів.

Від збільшення курсу паніка серед вкладників лише зростає. Як відомо, з початку року українці винесли з банків близько 125 мільярдів гривень. А поки українці "затягують пояси", в уряді й далі говорять про економічні реформи.

Нагадаємо, раніше банкіри і НБУ домовились утримувати курс на рівні 15-16 грн/долар.

До слова, у жовтні золотовалютні резерви Нацбанку знизилися на 23% - до 12,6 млрд доларів, досягнувши мінімуму за останні 9 років. У п'ятницю гривня впала до 15,20 за долар - це новий історичний мінімум української валюти. На думку міністра фінансів Олександра Шлапака, падіння гривні в останні дні викликано військовими ризиками й панічною реакцією на них населення.