Про це пише провідне світове економічне видання Bloomberg.
Читайте також: НБУ спростив проведення операцій з обміну валют
За словами журналістів, гривня зміцнила свої позиції на фоні того, що на багатьох ринках, які розвиваються, навпаки спостерігається протилежна тенденція.
Як підкреслюється, українська валюта проти долара зміцнилася на 7,7% та таким чином обійшла у рейтингу грузинський ларі та колумбійський песо.
Заступник голови Національного банку України Олег Чурій своєю чергою підкреслив, що ключ до успіху полягає в тому, щоб не покладатися на короткостроковий капітал для фінансування дефіциту поточних рахунків.
"Це досить небезпечно, тому що, якщо у вас є негативні настрої, інвестори просто залишають ринок, і це створює величезний тиск на грошово-кредитну політику та обмінний курс. Але це не той випадок для України", – зауважив один із керівників НБУ.
Водночас видання додає, що такі показники українська валюта демонструє на фоні проблем у національній економіці та кредитно-грошовій політиці, активізації військових дій на території східних регіонів України, відсутності міжнародної фінансової підтримки, причім НБУ посилив грошово-кредитну політику і підвищив облікову ставку до 17%.
З осені 2017 року Україна зуміла залучити приблизно 550 мільйонів доларів "гарячого капіталу", з яких біля 200 мільйонів доларів отримано під час ситуації, коли ринки країн, що розвиваються, почали стискати. Це зовсім інша історія порівняно з іншими ринками, що розвиваються,
– коментує ситуацію Чурій.
Також у НБУ заявляють, що ставка знижуватися не буде, поки фіксується сильна інфляція.
"Не думаю, що ми зможемо пом'якшити грошово-кредитну політику, поки не побачимо сильну тенденцію дезінфляції. Жорстка грошово-кредитна політика дозволить нам повернути інфляцію до мети в середині наступного року, а не раніше", – констатував він.
Нагадаємо, за словами очільника НБУ Якова Смолія, для зміцнення гривні на валютному ринку є потрібними реальне збільшення внутрішнього виробництва, а також експорту товарів і послуг.