У понеділок JBS зупинила роботу на своїх заводах в Австралії, а у вівторок – в США, де на компанію припадає 20% всього виробництва яловичини і свинини. У Білому домі заявили, що за всіма ознаками хакерське угруповання діяло з Росії.

До теми Шість тисяч атак за чотири роки: NASA розповіло про кібербезпеку своїх систем

Ціни на м'ясо можуть зрости

У компанії повідомили, що залучили резервні IT-системи та планують відновити роботу більшості американських підрозділів у середу.

Тим часом, за даними міністерства сільського господарства США, 1 червня виробництво яловичини в країні скоротилося на 22%, виробництво свинини також помітно впало.

У США ж виникла тривога щодо різкого стрибка цін на м'ясо на початку сезону барбекю. М'ясо в Америці й без того дорожчає через зростання експорту в Китай, подорожчання кормів і нестачу робочих рук.

Першими подорожчання можуть відчути супермаркети та гігантські мережі харчування на зразок McDonald's, як потребують постійного постачання м'яса.

Що відомо про JBS?

Це бразильська компанія, що має найбільші у світі продажі м'ясопереробної продукції. Виробляє яловичину, курку і свинину, а також продукти переробки цього м'яса. Компанія була заснована в 1953 році, штаб-квартира розташована у бразильському місті Сан-Паулу. Станом на 2017 рік у компанії було 150 промислових підприємств в усьому світі.

Дані з Вікіпедії

Білий дім попередив Кремль

JBS вже поінформувала про атаку федеральний уряд Сполучених Штатів. Як повідомила заступниця прессекретаря Білого дому Карін Жан-П'єр, влада США зв'язалася з цього питання напряму з Кремлем, а ФБР почало розслідування.

Білий дім... дає зрозуміти, що відповідальні держави не можуть приховувати у себе злочинців, що вимагають викуп,
– розповіла вона.

З цього можна зробити висновок, що хакери хотіли отримати гроші за те, щоб "відкатити" систему до нормального стану. Власне, як це сталося із компанією Colonial Pipeline.

Кібератака на Colonial Pipeline

  • Компанія Colonial Pipeline – один з найбільших трубопровідних операторів – 8 травня заявила, що на її системи здійснили кібератаку.
  • Хакери використали спеціальну програму для шифрування низки файлів, щоб потім вимагати викуп за дані.
  • Через це виник збій поставок палива в 13 штатів.
  • Зрештою за розблокування Colonial Pipeline виплатила кіберзлочинцям зі Східної Європи майже 5 мільйонів доларів у криптовалюті, яку дуже важко відстежити.
  • ФБР вважає, що кіберзлочинці походять з угруповання DarkSide. Ця група спеціалізується на цифровому вимаганні та ймовірно розташована в Росії або Східній Європі.