Яку смертельну небезпеку може завдати випромінювання від мобільних

4163 Читать новость на русском
Вчені попередили про смертельні наслідки випромінювання від мобільних телефонів
Вчені попередили про смертельні наслідки випромінювання від мобільних телефонів / Соцмережі

Відповідно до результатів десятирічних досліджень, у самців щурів, які зазнали впливу високого рівня радіочастотного випромінювання, порівнянного зі зв'язком стандартів 2G і 3G, розвинулися ракові пухлини серця, а також пухлини мозку та надниркових залоз.

Про це пише ресурс N+1 з посиланням на звіти Національних інститутів здоров'я (NIH) США.

Читайте також: Чи можна осліпнути від синього світла, що випромінює смартфон

Так, дослідження коштувало 30 мільйонів доларів, а загальна його протяжність склала 10 років.

Порівнювати вплив в експериментах і той вплив, якого зазнає людина, що використовує мобільний телефон, безпосередньо не можна. У наших дослідженнях щури та миші зазнавали опромінення всього тіла. У людей, навпаки, під випромінювання потрапляють тільки конкретні тканини там, де людина тримає свій телефон. Крім того, рівень випромінювання та тривалість впливу в наших експериментах були вищими, ніж ті, що відчувають люди. Ми упевнені, що зв'язок між радіохвильовим випромінюванням і пухлинами є реальним,
– зазначив учений Джон Бухер, старший науковий співробітник Національної токсикологічної програми.

Зауважимо, що у рамках експерименту мінімальний рівень впливу на тварин становив гранично допустимий рівень точкового впливу сьогоднішніх мобільних телефонів, а максимальний перевищував його в чотири рази: від 1,5 до 6 ват на кілограм маси тіла для щурів і від 2,5 до 10 ват на кілограм для мишей. Групи щурів починали опромінювати до народження, а мишей з п'ятого-шостої тижня життя.

Експеримент над кожною твариною тривав протягом двох років, під час яких ті зазнавали дії випромінювання по дев'ять годин у день з інтервалами у десять хвилин і стільки ж часу тривали перерви.

Миші, мобільний телефон, дослідження

Один із несподіваних ефектів, що спостерігалися у дослідженні, є пов'язаним з тривалістю життя: у контрольних груп самців щурів, що не зазнавали дії випромінювання, вона виявилася меншою, ніж у експериментальних груп. Вчені вважають, що це може бути випадковістю, або реальним позитивним впливом випромінювання за рахунок зниження запалення, що супроводжує хронічну нефропатію, яка розвивається у щурів з віком.

Відтак, досліди показали, що радіочастотне випромінювання здатне провокувати розвиток не тільки пухлин серця, але й появу ракових утворень мозку та надниркових залоз у самців мишей.

"Ці експерименти на мишах і щурах проводилися досить давно, але це миші та щури це не люди. Експерименти in vivo та експерименти, які мають клінічну значимість, це не одне й те ж. Ми не миші – це раз", – переконує виконавчий директор Фонду профілактики раку Ілля Фомінцев.

За його словами, потрібними є дослідження, які дозволили б безпомилково перенести це й на людину.

Нагадаємо, раніше єгипетські найуковці з'ясували, що випромінювання ґаджетів призводить до передчасного старіння.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук