Повідомлення про те, що окупанти масово втікають з Херсона на моторних човнах, з'явилося 10 листопада. пише 24 канал. Показуємо на карті, звідки можуть накивати п'ятами російські солдати.

Читайте також "Рух опору передає вітання": у центрі Херсона з'явився український прапор

На якому боці Дніпра Херсон

Територія Херсонської області доволі велика та розташована на обох берегах Дніпра – правому та лівому. Однак сам обласний центр розташований на Правобережжі та до нього рішуче підступають Збройні Сили України.

Що зараз відбувається у Херсоні

  • Повідомлення про те, що ЗСУ наблизились впритул до Херсона, з'явилися 10 листопада. Захисники звільняли в регіоні село за селом. Лише за одну добу було деокуповано 12 населених пунктів.
  • На фоні цих новин, коли всі розуміють, що відбувається, проте командування ще не може нічого говорити, очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім загадково опублікував літеру "Ч". Натяк зрозумілий – наші зайшли в Чорнобаївку.
  • Незадовго після цього херсонські журналісти повідомили, що ЗСУ на околицях міста. Почались стрілецькі бої. Пролунали низка вибухів біля Антонівського мосту та у Новій Каховці.
  • Люди почали повідомляти, що росіяни втікають з Херсона на лівий берег за допомогою моторних човнів.
  • 11 листопада стало відомо, що Антонівський міст, який з'єднував два береги Херсонщини, зруйновано. Російські окупанти заявили, що це вони його підірвали, проте офіційного повідомлення від Генштабу ще не було.
  • Цього ж дня на карті DeepStateMap Чорнобаївка перестала бути червоною. Нагадаємо, що червоний на цій карті означає окупацію. Зараз населений пункт позначений сірим кольором, що може свідчити про зачистку або бої. Генштаб ще не давав офіційних повідомлень стосовно Чорнобаївки.
  • Наталія Гуменюк повідомила, що росіяни масштабно замінували Херсонську область. Тому ЗСУ просуваються обережно, але впевнено.
  • Тим часом у Херсоні люди вже радіють та готові зустрічати ЗСУ. Вони збираються в центрі, кричать "Слава Україні", знімають російські триколорні ганчірки та прикрашають площу синьо-жовтими прапорами. Місцеві жителі збираються на острівському мосту, щоб зловити зв'язок і дізнатися про звільнення міста.
  • Також херсонці повідомляють, що ЗСУ вже в місті, проте офіційного підтвердження цьому ще не має. Але у мережі з'явилося відео, як українські захисники у формі вішають український прапор на будівлю Головного управління Нацполіції. Ще є фото, де херсонці обіймають захисника у Шуменському районі міста.
  • У Росії звітують, що повністю перекинули сили на лівий берег Дніпра. Окупанти, які залишились у місті, переодягаються в цивільне та ховають зброю по смітниках.

До теми – люди зустрічають ЗСУ в Херсоні: дивіться відео