Російські окупанти страшенно бояться цих реактивних систем залпового вогню. Про це 24 каналу сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Увага Підготовка до визнання своєї поразки, – Піонтковський про заяви кремля щодо "війни з НАТО"

За його словами, тепер росіяни намагатимуться знищити HIMARS, вони це вже поставили собі за мету й навіть шукають ствольну та реактивну артилерію. Тож потрібно розуміти потенційну загрозу. Для загарбників – це точки удару. Однак це зробити не так просто.

Специфіка HIMARS

Тож фахівець додав, що треба розуміти у чому специфіка систем HIMARS.

Так, проміжок часу, відколи українські оборонці прибувають на місце й розгортають установку, звідки вони здійснюють постріли та повертаються – дуже малий, буквально декілька хвилин.

Також самонавідні ракети, тобі ті, які керуються супутником при наведенні на ціль, можуть летіти по складній траєкторії та їх важче вирахувати. Це означає, що для контрбатарейного радара тяжко визначити, звідки запустили залп. Однак навіть якщо це вдасться, поки росіяни вирахують траєкторію, HIMARS може вже не бути на місці.

Ба більше, у HIMARS інша специфіка, ніж у російських "Смерчів" чи "Ураганів".

Поки водій веде автомобіль до наступної точки, у цей час вже координатор задає наступні цілі. Не потрібно на місці стояти й ці процедури вирішувати. Тому HIMARS – фактично як фантом, тому його так бояться окупанти,
– пояснив Мусієнко.

Чому окупанти так бояться HIMARS: дивіться відео

Ефективність застосування HIMARS