Про те, чому Шойгу розкручує дезінформацію про Донбас, у що це може вилитися та до чого готуватися Україні – в коментарі сайту 24 каналу розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Читайте Загроза вторгнення Росії: як Лукашенко грає по нотах Путіна, а Кремль готує криваві провокації

Для чого оточення Путіна поширює фейк

На переконання глави російського Міністерства оборони, для скоєння провокації до Авдіївки та Червоного Лимана нібито доставлені резерви невстановленого хімічного компонента.

Коваленко наголосив, що жодної фактажності та підтвердження цьому немає. Тому цей фейк без проблем протягом восьми років вже розвіювався.

Маріонетки окупаційних сил на Донбасі, зокрема, так зване керівництво так званих "ЛДНР", а також пропагандистські ЗМІ – російські та локальні ретранслюють його постійно,
– додав він.

Олександр Коваленко розповів, навіщо РФ поширює фейки про Україну / Фото з фейсбуку Natalya Kostenko

Актуально В Білорусі хочуть змінити Конституцію і дозволити ядерну зброю: як Лукашенко дякує Путіну

Україна має бути напоготові

На думку Олександра Коваленка, подібні фейки можуть поширюватися з певною метою. Наприклад, потім російська сторона може заявити, що вона нібито попереджала про "якусь хімічну атаку".

Другим етапом може стати залучення якихось сил. Умовно їх можна назвати "миротворчими" для так званого "захисту російських громадян" на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Шойгу ретранслює фейки про "хімічну атаку" на Донбасі / Фото Getty Images

Ймовірний наступ Росії: останні новини

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну: дивіться відео