Все почалося у невеликому поселенні Кімлієн на півночі теперішнього В'єтнаму. З 19 століття ці території разом з теперішніми Лаосом і Камбоджією утворюють Французький Індокитай. Майбутній лідер комуністичного В'єтнаму народився у 1890-му в сім'ї вчителя і отримав найпопулярніше вєтнамське імя – Нгуєн Сін Кук.

Читайте також: Вчений, який запровадив 40-річну військову диктатуру – Антоніу де Олівейра Салазар

Протест проти колоніалізму був у нього в крові. Його батько поховав свою кар'єру заради принципів: відмовився працювати клерком в одному з колоніальних управлінь, щоб не служити французам. Неприязнь до окупантів не завадила здати дитину в найпрестижніший колоніальинй коледж Кук Хау. У нього була можливість залишити своє село і переїхати до розвинутого портового міста Ханоя.

Згодом хлопець влаштувався помічником кухаря на торгове судно Amiral de Latouche-Tréville. Впродовж шести років Нгуєн, працюючи коком на різних кораблях, обїздив півсвіту. Рік прожив у США, ще два в Англії і нарешті кинув якір в метрополії. Його новими друзями стали члени в'єтнамських націоналістичних організацій і комуністичних рухів.

Хо Ши Мін

Переломним для в'єтнамця було знайомство в Парижі з Марселем Кашеном. Одним з лідерів комуністів Франції, а також співзасновником Міжнародної спілки комуністичних партій з центром в Москві.

У 29 років під псевдонімом Нгуєн А Куок (Нгуєн Патріот) його друкують у виданні Кашена – впливовій комуністичній газеті "Юманіте". Він таврував колоніалізм і вимагав незалежності В'єтнаму. З подачі Кашена Нгуєн знайомиться з листами Леніна, з яких дізнається, що обов'язковою умовою світової революції є падіння колоніальних режимів. І Нгуєн А Куок починає жити ленінізмом.

Як Хо Ши Мін спочатку став агентом "червоної" Москви, а потім іконою комуністичної ідеології на рівні з Леніном і Мао – дивіться у програмі.