Про це 24 каналу розповів кореспондент, який перебуває у Запоріжжі. Росіяни займаються цим для пропагандистської акції, яку потім показуватимуть по російському телебаченні.

До теми 226 дітей загинуло в Україні через війну Росії: вчора стало відомо про смерть 13-річної дівчини

"Вони, мабуть, хочуть вручити дітям російські атестати з двоголовою куркою. Ну, тим школярам, які закінчать 9 та 11 класи. Це єдине вірогідне пояснення", – зазначив журналіст.

Здебільшого такі дії відбуваються у Мелітополі, який тимчасово окупували росіяни, а також у довколишніх селах. Там їм вдалося знайти колаборантів, які допомагають усе організувати.

Як відбувається "навчання"

За словами кореспондента, окупанти "затягують" дітей у школу буквально на кілька годин. Вони об'єднали учнів старших та молодших класів. Навчання відбувається орієнтовно з 8:00 до 11:30.

Тобто ми розуміємо, що це може бути 2 або 3 уроки. Однак вони, мабуть, хочуть маніакально дати у руки нашим дітям свій атестат і зняти це на відео,
– зазначив журналіст.

Варто зауважити, що російські окупанти намагаються усіляко "працювати" й з батьками. Вони розсилають їм на телефон погрози про те, що дитину не переведуть до наступного класу або вона не отримає атестат, якщо не ходитиме до школи. Також вони запевняють, що робити це нібито абсолютно безпечно.

Навчання на тимчасово окупованих територіях: що відомо

  • Запорізька обласна військова адміністрація ухвалила рішення про завершення навчального року у Василівському, Пологівському, Бердянському та Мелітопольському районах 2 травня 2022 року.
  • Російські військові у зруйнованому Маріуполі 19 квітня "відкрили школу". Для пропагандистської картинки вони цинічно використали дітей з усього міста.
  • На тимчасово окупованих територіях росіяни у квітні змушували вчителів вийти на роботу та викладати предмети за російською програмою. Однак освітяни на Донеччині героїчно відмовили окупантам, заявивши, що "не братимуть участі у цьому цирку".
  • У Каховці, що на Херсонщині, вчителі у квітні не погодилися йти на вимоги росіян і фактично почали блокувати роботу окупаційної влади. Вони сказали, що не будуть виконувати жодних ворожих вказівок.
  • У тимчасово захопленому російськими військовими Мелітополі усі директори шкіл наприкінці березня написали заяви про звільнення. У такий спосіб вони показали, що не мають наміру працювати з ворогом.

Варто переглянути – росіяни розлучили 4-річну дівчинку з мамою: дивіться відео